Ludwig van Beethoven zaprasza do Domu Nieśmiertelnego Muzyka... 1000 dzieł muzyki klasycznej, których warto posłuchać choć raz w życiu!

Koniec „Kroniki Ludwika”.

Witam serdecznie. Zdecydowałem się zakończyć pisanie „Kroniki Ludwika”. Nie jestem w stanie pogodzić bieżących planów, zainteresowań własnych i chęci spełniania swoich potrzeb z koniecznością przeznaczenia dużej ilości czasu i niezbędnego zaangażowania do odpowiedniego, systematycznego prowadzenia bloga.

Ostatecznym przyczynkiem do podjęcia takiej decyzji stała się lektura książki, którą napisał Gregory David Roberts, a na język polski przecudnie przełożyła Maciejka Mazan. Chodzi o „Shantaram” i jej drugą część „Cień góry”. Zafascynowany lekturą tych cudów beletrystyki zdałem sobie sprawę, że zużywając życie na własną „twórczość”, tracę możliwość zapoznawania się z perłami, które pomijam z braku czasu. Jestem już wiekowym staruszkiem i muszę zadbać o lepsze wykorzystanie tego, co przede mną. Może to trochę egoistyczne, ale sądzę, że każdy, kto przeczyta „Shantaram”, przyzna mi rację.

Wszystkim czytelnikom mojego bloga dziękuję za zainteresowanie i życzę cudnych muzycznych, literackich i wszelakich innych unoszących doznań. Pozdrawiam przyjaźnie. Andrzej Łada

Strona „Kroniki Ludwika” wygaśnie z końcem października 2024.

Poprzedni

Robert Schumann (1810-1856) *III Symfonia Es-dur op.97 „Reńska” (1850)* – 1000 dzieł muzyki klasycznej, których warto posłuchać choć raz w życiu odc.512

1 komentarz

  1. Vroo

    Dziękuję za prowadzenie bloga przez lata, czytałem głównie przez RSS, więc nie komentowałem. Szkoda że zniknie z sieci, coraz więcej wartościowych blogów znika… Zrobię sobie kopię, aby móc wracać do niektórych omówień.

Leave a Reply

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén